Здай себе в оренду

Здай себе в оренду

Дуже часто при прийнятті рішення ми сумніваємось, як саме вчинити. Тому поговоримо, які є прийоми, що може допомогти нам прийняти ефективне рішення, на що варто звертати увагу, і як себе поводити в цей момент.

Добре відомо, що розумні міркування зовсім не гарантують правильного рішення. Як часто в сумнівах ми приймаємо розумне, логічне рішення, і пізно схаменувшись говорим собі: «Адже я знала (знав), що нічого доброго з цього не вийде!» Хтось в середині попереджав нас, та ми не прислухались. Для того, щоб почути цей внутрішній голос, при прийнятті рішення, згадайте, що спочатку вам треба звернути увагу на ваш душевний стан. Він має бути врівноваженим, комфортним без відчуттів тривоги і незадоволення.

Щоб врівноважити душевний стан, тобто усунути переживання, страхи, незадоволення, необхідно відмовитися від внутрішньої і зовнішньої важливості. Адже важливість якраз і порушує цей душевний баланс, викликаючи у вас тривогу.

Коли ви увійшли в стан рівноваги з навколишнім світом, тобто відпустили усю важливість, просто йдіть за потоком. Ви самі побачите безліч знаків, які вас поведуть. Відпустіть ситуацію, станьте не її учасником, а стороннім спостерігачем. Чи не рабом і не господарем, а просто виконавцем. Вкажіть своєму внутрішньому Спостерігачу, щоб він постійно обсмикував вас, коли ваш розум намагається прийняти «розумне» вольове рішення і не звертає увагу на душевний стан. Здайте себе в оренду в якості виконавця, а самі спостерігайте за роботою з боку. Все робиться набагато простіше, ніж здається.

Всякий раз, як тільки вам потрібно знайти якесь рішення, запитайте себе: а який шлях пошуку рішення найлегший? Вибирайте найпростіший шлях пошуку. Як тільки хтось або щось відволікає або збиває вас зі шляху, не поспішайте активно протистояти або ухилятися. Спробуйте здати себе в оренду і поспостерігайте, що буде далі. Як тільки вам потрібно щось зробити, запитайте себе: а як це можна зробити найпростіше? Дозвольте справі робитися так, як воно робиться простіше.

Коли вам щось пропонують або доводять свою точку зору, не поспішайте відмовлятися і сперечатись. Можливо, ваш розум не розуміє своєї вигоди і не бачить альтернативи. Активізуйте Спостерігача. Спочатку спостерігайте і тільки потім дійте. Спустіться в зал для глядачів, не поспішайте встановити контроль і дозвольте грі розвиватися наскільки можливо самостійно, під вашим наглядом. Не треба лупити руками по воді. Не заважайте вашому життю рухатися за течією, і ви побачите, наскільки вам стало легше.

Особливо скрупульозно потрібно перевіряти бажання і вчинки, які здатні докорінно змінити вашу долю. Якщо бажання викликає певний дискомфорт і є можливість від нього відмовитися — відмовтеся. Воно йде не від душі, а від розуму. Бажання розуму завжди ставляться у відповідності до важливості, тобто формуються станом тривоги, страху, незадоволення. Те ж саме стосується вчинків. Якщо проігнорувати душевний дискомфорт, в більшості випадків нічого страшного не трапиться, але іноді вам доведеться сильно пошкодувати. Тому краще, по можливості, відмовлятися від бажань і вчинків, що викликають дискомфорт, сумніви, побоювання і почуття провини. Це набагато спростить вам життя і позбавить від маси проблем.

Єдиний знак, на який слід звернути особливу увагу — це стан душевного комфорту під час прийняття рішень. Відпустіть ситуацію, іншими словами, потрібно послабити хватку, знизити контроль, не заважати течії і дати більше свободи навколишньому світу.

Якщо знизити важливість, перешкоди усунуться самі собою. Активізуйте свого Спостерігача і поспостерігайте, хоча б протягом одного дня, як ваш розум намагається управляти течією. Вам щось пропонують, а ви відмовляєтесь, щось намагаються повідомити – ухиляєтесь. Хтось висловлює свою точку зору, а ви сперечаєтесь, хто щось робить по-своєму — наставляєте його на шлях істинний. Вам пропонують рішення, а ви заперечуєте. Чекаєте одне, а отримуєте інше і висловлюєте невдоволення. Хтось заважає — і ви приходите в лють. Щось йде в розріз з вашим сценарієм — і ви кидаєтеся в лобову атаку, щоб направити течію у потрібне русло. Може, для вас особисто, все відбувається дещо інакше, але частка правди все-таки є. Вірно?

Відпустити ситуацію в багатьох випадках набагато ефективніше і корисніше, ніж наполягати на своєму. Прагнення людей до самоствердження ще з дитинства породжує звичку доводити свою значущість. Звідси йде шкідлива у всіх відносинах схильність довести свою правоту будь-що-будь. Це прагнення створює надлишковий потенціал і вступає в протиріччя з інтересами інших людей. Часто люди намагаються довести свою правоту навіть у тих випадках, коли вердикт в ту або іншу сторону прямо не зачіпає їх інтереси.

А тепер спробуйте послабити хватку свого контролю і надайте більше свободи течії. Я не пропоную вам з усіма погоджуватися і все приймати. Просто змініть тактику: перенесіть центр ваги з контролю на спостереження. Прагніть більше спостерігати, ніж контролювати. Не поспішайте ухилятись, заперечувати, сперечатися, доводити своє, втручатися, управляти, критикувати.

Дайте шанс ситуації вирішитися без вашого активного втручання або протидії. Ви будете якщо не ошелешені, то здивовані вже точно. А станеться зовсім парадоксальна річ. Відмовившись від контролю, ви отримаєте ще більший контроль над ситуацією, ніж мали раніше. Сторонній спостерігач завжди має більшу перевагу, ніж безпосередній учасник. Ось чому потрібно здати себе в оренду.

Автор: Альона Тимощук